Czciciele Krwi Chrystusa

W naszej Parafii św. Marii Magdaleny powstała grupa modlitewna Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy chętnych do przyłączenia się do modlitwy. W miesiącu lipcu codziennie przed Mszą Św. o  godz. 17.45, a w  święta o 16.45 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu jest odmawiana Litania do Krwi Chrystusa. Natomiast w powszednie piątki roku o godz. 17.30, a w świąteczne o 16.30 trwamy we wspólnej Adoracji przed  Najświętszym Sakramentem. Do wspólnoty Krwi Chrystusa może należeć każdy, kto jest gotowy modlitwą  i życiem czcić Krew Jezusa, przelaną dla naszego zbawienia. Członkowie odmawiają w ciągu miesiąca jedną tajemnicę różańca do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Łącząc się duchowo w ten sposób każdego dnia  zostaje odmówiony cały różaniec do Krwi Chrystusa. Tajemnicami różańcowymi wymieniamy się w pierwsze czwartki miesiąca. Tego dnia bierzemy udział w liturgii podczas wieczornej Mszy św. , a po jej zakończeniu mamy spotkanie modlitewne.

Różaniec do Najdroższej Krwi Chrystusa

Różaniec jest nieco inny niż tradycyjny. 33 czerwone paciorki przypominają o tym, że całe życie Jezusa brało udział w zbawczej ofierze jego krwi – od obrzezania do otwarcia boku włócznią. Powtarza się w sposób medytacyjny modlitwę Pańską, aby ofiarować się razem z Jezusem Ojcu Niebieskiemu dla zbawienia świata. Te 33 „Ojcze nasz” są podzielone na 7 tajemnic odpowiednio do 7 przelań Krwi Chrystusa (każda tajemnica ma 5 „Ojcze nasz”, a ostatnia 3). Jak Jezus przelał swoja Krew z miłości do Ojca i do wszystkich ludzi – podobnie pragniemy też dzisiaj poświęcić nasze życie      w zaufaniu do Ojca Niebieskiego dla ratowania i uzdrawiania świata. Modlitwy i teksty przy poszczególnych tajemnicach tej „Drogi Krwi Chrystusa” pomagają w odnalezieniu znaczenia i aktualności Krwi Chrystusa w naszym życiu.

Początki grupy modlitewnej

23 kwietnia 2017 w parafii Marii Magdaleny w Działoszynie, na zaproszenie proboszcza księdza Jana Skibińskiego, prelekcje głosiła siostra Krystyna Kusak ze zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Nie bez przyczyny proboszcz parafii wybrał ten dzień, była to II Niedziela Wielkanocna, zwana obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Siostra Krystyna Kusak mówiła  o osobie Św. Marii De Mattias założycielki  Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, apostołki kultu Jezusa ukrzyżowanego i Jego Krwi.  Siostra Krystyna z wielką radością i zaangażowaniem opowiadała o świętej Marii De Mattias , która całe swoje życie poświęciła modlitwie, pragnąc, aby żadna kropla Krwi Pana Jezusa nie była przelana nadaremnie. Siostra Krystyna wspomniała o istniejących już na terenie Polski grupach kultu Przenajdroższej Krwi Chrystusa, zachęcając jednocześnie do utworzenia takiej grupy na terenie naszej parafii. Odmawiając Różaniec do Krwi Chrystusa, który jest jedną z modlitw ku czci Przenajdroższej Krwi, rozważamy całe życie Jezusa. Różaniec składa się z 7 tajemnic, według 7 przelań Krwi Chrystusa (Obrzezanie, Modlitwa w Ogrójcu, Biczowanie, Cierniem Ukoronowanie, Droga Krzyżowa, Ukrzyżowanie, Przebicie Serca Pana Jezusa). Rozważania przy poszczególnych tajemnicach tej „Drogi Krwi Chrystusa”, pomagają w odnalezieniu sensu cierpienia i różnych trudności  w naszym codziennym życiu. Modląc się, jednoczymy się z cierpiącym Bogiem tu na ziemi, odkrywamy sens swojego życia w tym pięknym akcie modlitwy i miłości.

Obecnie zostały utworzone cztery grupy Czcicieli Krwi Chrystusa przy parafii Marii Magdaleny w Działoszynie. Mamy nadzieję, że z pomocą bożą, członków kultu Krwi Chrystusa będzie systematycznie przybywało. W pierwszy czwartek każdego miesiąca spotykamy się na mszy świętej, po której odmawiamy różaniec do Krwi Chrystusa.  Jednoczymy się we wspólnej modlitwie, polecają opiece cały naród. Spotkania pozwalają nam pogłębiać  wiarę w Chrystusa, zrozumieć sens Jego cierpienia. Dzięki temu łatwiej nam znosić trudy codziennego życia. Odnajdujemy spokój, harmonię i radość wewnętrzną.