Menu

Licznik

Liczba wyświetleń:
6176284

METANOIA - „NOWY SPOSÓB MYŚLENIA”

 

Grupa AA „METANOIA”  powstała 28 czerwca 1997 roku.

Założycielami są Jacek, Maciek, Józek, Wiesiek, Marian i Bogdan.

Jesteśmy razem, aby trwać w abstynencji, pomagać sobie i tym, którzy ciągle jeszcze cierpią z powodu uzależnienia. Utrzymujemy się z dobrowolnych składek. Nie reklamujemy się w prasie, radiu i TV. Nie przyjmujemy żadnych datków, darów itp. Nie łączymy się z żadnymi organizacjami, partiami, wyznaniem.

Uważamy się za ludzi szczęśliwych i wyzwolonych z owego ogromnego cierpienia - czynnego uzależnienia od alkoholu. Żyjemy w abstynencji, trzeźwości i pomagamy innym tę trzeźwość osiągnąć.

Zachowujemy anonimowość i dyskrecję. Każdy, kto zgłosi się do nas - nie będzie pytany o nazwisko ani o inne dane personalne. Przyjmiemy każdego życzliwie, poczęstujemy kawą, herbatą, ciastkami.

Zaoferujemy pomoc i zaproponujemy włączenie się do ruchu. Gdy ktoś nie będzie zdecydowany - może także pozostać z nami i przysłuchiwać się. Nie zmuszamy nikogo, by określał się jako alkoholik. Do tego po prostu trzeba dojrzeć, zrozumieć.

Spotykamy się w każdy wtorek o g.18.00 w salce na plebani parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie.

W ostatni wtorek każdego miesiąca odprawiana jest Msza Św. w intencji uzależnionych. Ten dzień jest również dniem otwartych drzwi  w naszej grupie. Zapraszamy  każdego, kto chce  wiedzieć więcej na temat ruchu i metod pomocy.

 

 

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
22 stycznia 2020

(22. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Wincentego, diakona i męcz. albo wsp. św. Wincentego Pallottiego, prezb.