Menu

Licznik

Liczba wyświetleń:
5101012

METANOIA - „NOWY SPOSÓB MYŚLENIA”

 

Grupa AA „METANOIA”  powstała 28 czerwca 1997 roku.

Założycielami są Jacek, Maciek, Józek, Wiesiek, Marian i Bogdan.

Jesteśmy razem, aby trwać w abstynencji, pomagać sobie i tym, którzy ciągle jeszcze cierpią z powodu uzależnienia. Utrzymujemy się z dobrowolnych składek. Nie reklamujemy się w prasie, radiu i TV. Nie przyjmujemy żadnych datków, darów itp. Nie łączymy się z żadnymi organizacjami, partiami, wyznaniem.

Uważamy się za ludzi szczęśliwych i wyzwolonych z owego ogromnego cierpienia - czynnego uzależnienia od alkoholu. Żyjemy w abstynencji, trzeźwości i pomagamy innym tę trzeźwość osiągnąć.

Zachowujemy anonimowość i dyskrecję. Każdy, kto zgłosi się do nas - nie będzie pytany o nazwisko ani o inne dane personalne. Przyjmiemy każdego życzliwie, poczęstujemy kawą, herbatą, ciastkami.

Zaoferujemy pomoc i zaproponujemy włączenie się do ruchu. Gdy ktoś nie będzie zdecydowany - może także pozostać z nami i przysłuchiwać się. Nie zmuszamy nikogo, by określał się jako alkoholik. Do tego po prostu trzeba dojrzeć, zrozumieć.

Spotykamy się w każdy wtorek o g.18.00 w salce na plebani parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie.

W ostatni wtorek każdego miesiąca odprawiana jest Msza Św. w intencji uzależnionych. Ten dzień jest również dniem otwartych drzwi  w naszej grupie. Zapraszamy  każdego, kto chce  wiedzieć więcej na temat ruchu i metod pomocy.

 

 

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
23 października 2018

(296. dzień roku)

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa