Spotkanie opłatkowe czcicieli Krwi Chrystusa w parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie

04.01.2018 r. czciciele Krwi Chrystusa w Działoszynie mieli swój pierwszy wspólny Opłatek. Na spotkanie przybyła Siostra Krystyna Kusak ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa w Częstochowie. Z Siostrą przyjechała też Pani Ania ze SKC z parafii św. Brata Alberta w Częstochowie.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odmówieniem różańca i litanii do Krwi Chrystusa oraz siedmiu Ofiarowań Krwi Chrystusa. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. nowennowej do św. Jana Pawła II. Siostra Krystyna Kusak przeczytała Słowo Boże, psalm zaśpiewała Pani Halina Zygoń a modlitwę wiernych odmówiła Pani Teresa Stykała. Po skończonej mszy siostra Krystyna opowiedziała o swojej pierwszej wizycie w naszej parafii. Następnie udaliśmy się do salki na plebanię. Tam  czekał na nas Ksiądz Proboszcz, opiekun grupy modlitewnej oraz  świątecznie zastawiony stół. Ks. Jan Skibiński odczytał Ewangelię o Narodzeniu Pańskim. Siostra Krystyna przygotowała na tę okazję modlitwy, po czym zaśpiewaliśmy wszyscy kolędę i dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze wśród radosnego śpiewu kolęd. Siostra Krystyna ofiarowała Zofii Kasprzak obraz Maryi z Dzieciątkiem Jezus trzymającym w rękach Kielich Zbawienia. Rozdała wszystkim biuletyn SKC „Apostołka Krwi Chrystusa” i podarowała książki do czytania o apostołkach Krwi Chrystusa. Zapraszała nas do siebie i sama też obiecała przyjeżdżać. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

czwartek,
22 lutego 2018