BIERZMOWANIE

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania młodzieży z par. św. Marii Magdaleny

Przygotowanie do bierzmowania trwa dwa lata.  Obejmuje klasy szóste i siódme. Prowadzone jest w szkole i w kościele.

Celem katechezy szkolnej i parafialnej jest formacja duchowa kandydatów.

Porządek formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania 2018/2019

1.       Złożenie podania

2.       Udział w pielgrzymce do archikatedry w Niedziele Palmową

3.       Udział w Mszach św. niedzielnych i świątecznych

4.       Udział w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych

5.       Przystępowanie do sakramentu pokuty

6.       Udział w nabożeństwie drogi krzyżowej (w każdy piątek Wielkiego Postu) o godz. 17.30

Terminy spotkań kandydatów do sakramentu bierzmowania

2018/2019

17 września – Msza św.  godz. 18.00 w ramach Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

1 października – godz. 18.30

12 listopada – godz. 18.30

10 grudnia –  godz. 18.30

28 stycznia – godz. 18.30

25 lutego – godz. 18.30

18 marca – godz. 18.30

1 kwietnia – godz. 18.30

20 maja – godz. 18.30

3 czerwca – godz. 18.30

Wzór wypełnienia karty do bierzmowania

L. p. – nadaje ks. Proboszcz

Imię z bierzmowania – drukowanymi literami       – np. SEBASTIAN

Imię i nazwisko                                                 – Jan Kowalski

Data i miejsce urodzenia                                  – np. 01.12.1994 r. Warszawa

Data i Parafia chrztu                                         – np. 14.12.1994 r. Parafia Wniebowzięcia NMP,                                                                    00-001 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście

Miejsce zamieszkania                                       - np. Działoszyn, ul. Kościelna 90

Świadek bierzmowania                                     – Józef Kowalski

Miejsce i data bierzmowania                             – Działoszyn, 08.10.2011 r.

Szafarz bierzmowania                                       – J. E. Ks. Bp dr Jan Wątroba

- albo Ks. Bp dr Jan Wątroba

NAMASZCZENIE CHORYCH

Opieka Duszpasterska Chorych:

Kapłani odwiedzają chorych i osoby starsze (które ze wzglądów zdrowotnych nie są w stanie uczestniczyć w Mszy św. w kościele) zawsze w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00Za wyjątkiem:- Świąt Bożego Narodzenia - odwiedzamy podczas rekolekcji adwentowych- Miesiąca stycznia, w którym nie ma odwiedzin chorych- Świąt Wielkanocnych - odwiedzamy podczas rekolekcji wielkopostnych

- W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień)Osoby te można zgłaszać- w zakrystii,- kancelarii parafialnej - telefonicznie 43/8413614Podczas odwiedzin chorym udzielany jest:- Sakrament Pokuty (jeżeli osoba chora prosi o spowiedź), - Komunia św. (jeżeli chory nie jest w stanie przyjąć Komunii św. powiadamiamy o tym przy zgłoszeniu)- Sakrament Namaszczenia Chorych (na prośbę chorego lub kogoś z rodziny).Co należy przygotować?- Stół nakryty białym obrusem- Krzyż i dwie zapalone świece- Można przygotować naczynie z wodą święconą i kropidłoSakrament Namaszczenia Chorych udzielany jest:- chorym i osobom starszym (Namaszczenie Chorych)- osobom umierającym (Ostatnie Namaszczenie)Jest on przede wszystkim sakramentem uzdrowienia o czym świadczą słowa wypowiadane przez kapłana podczas udzielania tego sakramentu: „Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen."Sakrament Namaszczenia Chorych nie jest udzielany osobom zmarłym - dlatego należy pamiętać, żeby w niebezpieczeństwie śmierci odpowiednio wcześnie wezwać kapłana.