NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1.      Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce dzień refleksji nad dziełem, którego dokonał w czasie swojego pontyfikatu św. Jan Paweł II czyli tzw. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przy wyjściu z Kościoła można złożyć ofiarę na stypendia dla dzieci i młodzieży przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

2.      Także dzisiaj młodzież bierzmowana podczas mszy o godz. 11.30 będzie dziękować Bogu za przyjęty sakrament w dniu 16 września br.

3.      We wtorek przypada  40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Podczas modlitwy różańcowej  będziemy Bogu dziękować za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II

4.      Z 18 na 19 października przeżywać będziemy Dobę Eucharystyczną. W czwartek od 7.30 do godz. 18.00 jak zwykle wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji. Zaś od 19.00 do godz. 7.00 w piątek w Bobrownikach. Zachęcamy do zagospodarowania kilka chwil w tym dniu i nocy na trwanie przed Chrystusem obecnym w Najśw. Sakramencie

5.    W najbliższy piątek - nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej mszy św.

6.      Za tydzień – spotkanie Rycerzy Kolumba

7.   W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać kartki z wypominkami za zmarłych oraz intencje na msze św. oktawalne, które odprawiać będziemy w dniach od 1 do 8 listopada. Czyste formularze zostały wyłożone na stolikach za ławkami

8.   W imieniu uczestników wczorajszego wyjazdu do Wrocławia dziękujemy Panu Burmistrzowi Rafałowi Drabowi za finansowe wsparcie a pani Małgorzacie Frańczak za organizację wyjazdu. Bóg zapłać!

DO WIECZNOŚCI ODESZLI: + Weronika Miksza, l. 79 oraz Piotr Najgibauer (jego pogrzeb we wtorek o godz. 15.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy do lektury „NIEDZIELI”. * 40 lat temu papieżem został kard. Karol Wojtyła. W rozmowie z „Niedzielą” kard. Stanisław Dziwisz wspomina zaskoczenie świata na wieść o tym wyborze, nowe obowiązki, które musiał podjąć przy Ojcu Świętym. * Widok pamiątek po Janie Pawle II w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie wywołuje u Polaków ogromne wzruszenie. * Cud w cudzie, tak o narodzinach córki mówi Vanna Tagliaferro, która w sytuacji zagrożenia modliła się o wstawiennictwo Pawła VI. Pierwszym cudem było jej nawrócenie, drugim narodziny Amandy. Ten cud otworzył drogę do kanonizacji Pawła VI.

Zapraszamy do udziału w projekcie (kolejna edycja) dofinansowanym z Unii Europejskiej „Młodzi aktywni w Łódzkim” osoby bezrobotne w wieku 19-29 lat (zarejestrowane, niezarejestrowane) zamieszkujące woj. łódzkie. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne, a uczestnicy w ramach projektu otrzymują oprócz wsparcia finansowego możliwość skorzystania ze specjalistycznych szkoleń, doradztwa zawodowego oraz płatnych 3 - miesięcznych stażów zawodowych.  Zapraszamy do udziału w spotkaniu z organizatorami projektu, które będzie miało miejsce na terenie naszej parafii w poniedziałek, 15 października o godz.16.30 w salce na plebani.  Ofertę naszą kierujemy także do lokalnych pracodawców, którzy biorąc osoby na staż nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów!

czwartek,
18 października 2018