Ogłoszenia duszpasterskie

1.         Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Jest obchodzona pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Po mszy  przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek dla misjonarzy

2.         Po wieczornej mszy św. – spotkanie Rycerzy Kolumba. Rycerze organizują zbiórkę makulatury. Możną ja składać jak do tej pory przy garażu plebanijnym oraz w sobotę 6 i 13 kwietnia rycerze będą zbierać sprzed domów i bloków po uprzednim zgłoszeniu

3.         Jutro o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania

4.         Z inicjatywy Rycerzy Kolumba, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Wizerunek gościć będzie w naszej parafii do soboty 30 marca. Już dzisiaj gorąco zapraszamy wszystkich parafian wraz z rodzinami na wspólną modlitwę za cierpiących braci za wiarę na całym świecie. Program peregrynacji wywieszony jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej

5.         W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną złożono 2815 zł. Bóg zapłać!

6.         Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Jałmużna Wielkopostna". Jałmużna jest uczynkiem miłosierdzia wobec człowieka, który jest w trudnej sytuacji. To świadome wyrzeczenie się czegoś na korzyść człowieka, który potrzebuje pomocy. Cel jest prosty - pomoc w leczeniu osób starszych. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Ze stolika pod chórem można zabrać skarbonkę - przyniesiemy je w niedzielę palmową by złożyć w darze potrzebującym. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne. Cena 10 zł.

7.         W najbliższą sobotę, tj. 23 marca br. organizowany jest wyjazd do Oświęcimia na ogólnopolską drogę Krzyżową. Zapisy u Pani Małgorzaty Frańczak, koszt 25 zł. Zaś w V Niedziele Wielkiego Postu po raz kolejny udamy się na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa

Zapraszamy do lekturyNiedzieli”. * Misjonarze mocą Ducha - W niedzielę „Ad Gentes”, rozmowa z bp. Jerzym Mazurem, który niedawno odwiedził polskich misjonarzy w Papui-Nowej Gwinei i dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat ich posługi w tym egzotycznym kraju. Do tekstu dołączone są wyjątkowe egzotyczne fotografie. * Katecheza w szkole jest konieczna - Katecheza w szkole to wychowanie do wartości. Dopiero kiedy usuwano religię ze szkół, zdawano sobie sprawę, że jest ona bardzo ważnym elementem kształcenia i wychowania. O racjach obecności katechezy w szkole przeczytamy w rozmowie z bp. Mendykiem.

czwartek,
21 marca 2019