Menu

Link do Grobonet

Licznik

Liczba wyświetleń:
7190124

Podsumowanie Orszaku Trzech Króli

Podsumowanie III Orszaku Trzech Króli

Orszak Trzech Króli, Wydarzenie | 20 stycznia 2015 | Michał Grajoszek

18 stycznia 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie III Orszaku Trzech Króli w naszej miejscowości. Całe wydarzenie rozpoczęła Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa seniora Stanisława Nowaka odprawiona o godz. 17:00 w kościele p.w. św. Marii Magdaleny. Następnie miała miejsce mała gala, na której organizatorzy przyznali odznakę „Przyjaciela Orszaku” księdzu arcybiskupowi, który czynnie uczestniczył w obchodach po raz drugi w naszej miejscowości. Podziękowano także organizatorom, aktorom oraz sponsorom za wkład włożony w organizacje dotychczasowych orszaków. Podsumowany został także konkurs fotograficzny „Orszak Okiem Uczestnika”. Wszyscy autorzy, którzy dostarczyli swoje prace zostali wyróżnieni. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Cementowni „Warta” oraz młodzieży z Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

 

Po raz kolejny przy parafii zorganizowano Zimowisko 2015

W dniach 2-6 lutego b.r. w parafii Św. Marii Magdaleny w Działoszynie już po raz piąty odbyły się zimowiska dla dzieci, które spędzały ferie w domu. Tygodniową przygodę rozpoczęła Mszą Święta w święto Ofiarowania Pańskiego. Po nabożeństwie, dzieci zostały podzielone na dwie grupy, w których uczestniczyły w wielu zabawach. We wtorek odbyły się zajęcia plastyczne pod okiem artysty plastyk p. Agnieszki Godszling. Dzieci poznały sztukę tkactwa, a w ramach warsztatów plastycznych dekorowały wydmuszki metodą gorącego wosku. Środa upłynęła pod hasłem dnia sportu, do śniadania dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych m.in. piłkarzyki, bilard, szachy czy warcaby. A zaraz po posiłku ruszyły na halę sportową przy gimnazjum. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, dziewczynki natomiast wzięły udział w zajęciach taneczno-rytmicznych przygotowanych przez wolontariuszki.

Czwartek był dniem wyczekiwanym przez dzieci. Cała grupa uczestników zimowiska pod czujnym okiem wolontariuszy, pań z Akcji Katolickiej oraz ks. proboszcza udała się na wycieczkę do Częstochowy. Dzieci w pierwszej kolejności obejrzały Szopkę Jasnogórską, która wywarła na nich ogromne wrażenie, z ciekawością przyglądały się wszystkim zwierzątkom, które mimo mroźnego poranka dumnie prezentowały się przed swoimi gośćmi. Następnie cała grupa udała się do Bazyliki Jasnogórskiej oraz Kaplicy Cudownego Obrazu. Dzieci zwiedziły również Salę Rycerską oraz Muzeum 600-lecia Jasnej Góry.  Po tej wizycie grupa udała się do Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Tam obejrzeli pokaz Cuda Wszechświata, każdy z zaciekawieniem zadzierał głowę do góry, aby poznać tajemnice tego co dzieje się we wszechświecie.

Ostatniego dnia dzieci brały udział w zabawach, a także próbowały sił w grach planszowych. Po śniadaniu odbyło się podsumowanie zimowisk, zostały wyświetlone zdjęcia z całego tygodnia, a także krótkie filmiki z najciekawszych momentów.

Zajęcia były możliwe dzięki zaangażowaniu parafialnego Wolontariatu, Akcji Katolickiej oraz ks. proboszcza Jana Skibińskiego.

 

Agnieszka Rychlewska

 

III Parafialny Bal Karnawałowy

Nasza Parafia 14 lutego br. po raz trzeci zorganizowała bal karnawałowy. Tego wieczora w wnętrzach restauracji VIP gościło prawie 150 osób. Wszyscy uczestnicy balu zostali powitani przez organizatorów, a także ks. Proboszcza. Do tańca poderwał zespół Contra, który przygrywał znane i lubiane przeboje do białego rana. Szybkie skoczne utwory przeplatały się ze spokojnymi, a raz po raz cała sala ruszała w tanecznym wężu po restauracyjnej sali. Radosną atmosferę wprowadził występ tancerzy Pauliny i Jakuba, którzy przedstawili tańce latynoamerykańskie. O północy uczestnicy wysłuchali pięknych melodii zagranych na skrzypcach przez Martę i jej tatę Piotra na elektrycznym  fortepianie. Melancholijny nastrój wprowadzony przez młodą skrzypaczkę, po zakończonym koncercie został przerwany wyborem Królowej i Króla Balu 2015.   

Spalone kalorie w tańcu można było uzupełnić przy kolejnych ciepłych daniach i zakąskach serwowanych przez gościnną Restaurację VIP.

Wspólna zabawa, atrakcje, wspaniały klimat, domowa i ciepła atmosfera towarzyszyły przez kilka godzin uczestnikom balu.

Zebrane środki w wys. 5429 zł. zostaną przeznaczone na kontynuację prac przy placu zabaw dla dzieci.

Dziękując wszystkim uczestnikom tegorocznego balu zapraszam na czwarty w dniu 6 lutego 2016.

Zapraszam do galerii zdjęć, wykonanej przez Agnieszkę Rychlewską.

 

 

Rekolekcje Wielkopostne

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” tymi słowami rozpoczęły się tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Patronem ich i przewodnikiem był św. Jan Paweł II często przywoływany przez ks. kan. Mariusza Fukacza, redaktora tygodnika „Niedziela”. Na zakończenie rekolekcji członkinie Akcji Katolickiej podziękowały rekolekcjoniście tymi słowami: Nasza wspólnota parafialna dziękuje Ci z całego serca za przeprowadzone rekolekcje, podczas których duchowo przygotowywałeś nas do Świąt Wielkanocnych. W swoich naukach przypomniałeś nam, że życie chrześcijańskie polega na tym, by mieć ducha chrystusowego, oraz by było zjednoczone z Chrystusem. W kolejnym dniu zastanawialiśmy się czy jesteśmy ludźmi modlitwy i jakie miejsce modlitwa zajmuje w naszym życiu codziennym i w życiu duchowym. W  dniu pokuty przedstawiłeś nam czym jest spowiedź święta i czym jest msza święta w naszym życiu chrześcijańskim. Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest całe nasze życie, i to jakimi jesteśmy chrześcijanami, na jakim miejscu stawiamy sakrament pokuty i pojednania oraz sakrament eucharystii.  

Dbajmy o to aby te święte rekolekcje przyniosły błogosławione owoce. Byśmy nigdy nie zatracili świadomości grzechu, który rani drugiego człowieka, byśmy za św. Janem Pawłem II mogli być apostołami pokuty i nawrócenia.

Dziękujemy Ci Księże serdecznie za te Święte Rekolekcje i polecamy w modlitwach opiece Matce Bożej, i św. Janowi Pawłowi II. Życzymy aby praca dziennikarska przyniosła błogosławione owoce, oraz wiele łask Bożych na dalsze lata  duszpasterstwa.

 

Powrót pielgrzymki

Dzień wdzięczności i koncert

Powrót

XV Dzień Papieski

Kilka wydarzeń w naszej parafii, składało się na obchody XV Dnia Papieskiego, któremu towarzyszyło hasło „Jan Paweł II - patron rodziny”. Dzień Papieski był okazją do przypomnienia nauczania świętego Papieża. Obchody rozpoczęły się już w piątkowe popołudnie od programu w MGDK, przygotowanego przez placówki szkolno-wychowawcze z terenu naszej gminy. W sobotni wieczór w naszym kościele dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, przygotowane przez ks. Grzegorza oraz panie Dorotę Dłubak i Beatę Różańską przedstawiły program związany z życiem i działalnością św. Jana Pawła II. W czuwaniu modlitewnym wzięli udział nauczyciele, rodzice, młodzież z wolontariatu oraz wierni, czciciele św. Jana Pawła II. Spotkanie zakończono Apelem Jasnogórskim, modlitwą za rodziny i błogosławieństwem udzielonym przez naszych księży. W niedzielę wpatrując się w św. Jana Pawła II i wsłuchując w jego nauczanie podczas mszy świętych dziękowaliśmy Bogu za osobę Wielkiego Rodaka. Dzień Papieski był także okazją do wsparcia programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z którego korzysta 2,5 tys. młodych, zdolnych ludzi z ubogich rodzin.

Procesja ze świętymi

Powrót

KONCERT, 29 LISTOPDA 2015 ROK, GODZ.17.00

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

niedziela,
20 czerwca 2021

(171. dzień roku)

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Rok B, I
Dwunasta Niedziela zwykła